ស្ទឹងត្រែង៖ សកម្មភាព​ថតរូប និង​សប្បុរសធម៌​របស់​ក្រុម​ការងារ និង​​បេក្ខ​នារី Miss Cosmo Cambodia ២០២៥ នៅ​ខេត្ដ​ស្ទឹងត្រែង គឺជា​កម្មវិធី​ដ៏​កម្រ​ដែល​ច្របាច់​បញ្ចូល​គ្នា​រវាង​ប្រវត្ដិសាស្ដ្រ ភាព​ស្រស់ស្អាត និង​សុច្ឆន្ទៈ​។
​ការថតរូប​កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​២៥ ខែមីនា​នេះ មាន​គោលបំណង​លើកកម្ពស់​វិស័យ​ទេសចរណ៍ ខណៈ​ការលើកកម្ពស់​ការយល់​ដឹង​អំពី​ការអភិរក្ស​បរិស្ថាន​។​
​ទន្ទឹមនឹងនេះ សកម្មភាព​សប្បុរសធម៌​​ផ្តោតលើ​ការជួយ​ដល់​សហគមន៍​មូលដ្ឋាន​តាមរយៈ​ការបរិច្ចាគ ការខិតខំ​ប្រឹងប្រែង​ស្ម័គ្រចិត្ត និង​កម្មវិធី​ពង្រឹង​អំណាច ជាមួយ​ការ​ទទួល​​ខុសត្រូវ​សង្គម​របស់​កម្មវិធី​ប្រកួត​។​
តាម​មន្ត្រី​របស់​មជ្ឈមណ្ឌល​ឯកសារ​កម្ពុជាបាន​ឱ្យដឹងថា​៖ «​​សកម្មភាពថតរបស់​ MCC 2025 នេះ​​ត្រូវបាន​ធ្វើ​​ឡើង​នៅ​អគារ​មរតក​សង្គម​រាស្ត្រនិយម សម្ដេច​ឳ​-​សម្ដេចម៉ែ បុរី​អូរ​ស្វាយ សែន​ជ័យ ក្នុង​ខេត្តស្ទឹងត្រែង ដែលជា​សាខា​មួយ​របស់​មជ្ឈមណ្ឌល​ឯកសារ​កម្ពុជា និង​ព្រះ​រាជ្យ​បណ្ណាល័យ​ហ្លួង​ម៉ែ»​។​
​កិច្ចប្រជុំ​ថែរក្សា​សន្ដិសុខ​ត្រូវបាន​​ធ្វើឡើង​ក្រោម​អធិបតីភាព​លោក ឡុង ភិរម្យ រដ្ឋលេខាធិការ​ក្រសួងទេសចរណ៍ និង​មានការ​ចូលរួម​ពី​លោក ស្រ៊ុន សំ​រិទ្ធី អភិបាលរង​ខេត្តស្ទឹងត្រែង រួម​ជាមួយនឹង​មន្ត្រី​មកពី​ស្រុក​បូរី​អូរ​ស្វាយ​សែន​ជ័យ និង​មន្ទីរ​ពាក់ព័ន្ធ​។​
​គោលបំណង​នៃកម្មវិធី​​នេះ រួមមាន​ការបង្ហាញ​ពី​ភាពស្រស់ស្អាត ខណៈពេលដែល​ការលើកកម្ពស់​ទេសចរ​ណ៍ សកម្មភាព​​សង្គម​​ ការផ្តល់​សិទ្ធិអំណាច ក៏ដូចជា​​ការ​បំផុសគំនិត​ដល់​សហគម​ន៍​មូលដ្ឋាន ​​ការពង្រឹង​ការតស៊ូ​មតិ និង​ការទទួលខុសត្រូវ​រប​ស់​បេក្ខជន​។​
​នេះ​បើតាម​មន្ត្រី​មជ្ឈមណ្ឌល​ឯកសារ​កម្ពុជា ដែល​ស្វាគមន៍ក្រុម​ការងារ​ទាំង​អស់​បាន​ឱ្យដឹង​​ថា៖ «​​​កម្មវិធី​​នេះ​មិន​ត្រឹមតែ​លើក​កិត្យានុភាព​របស់​កម្មវិធី​ប្រកួត​ប៉ុណ្ណោះ​ទេ ប៉ុន្តែ​វា​ក៏​ផ្តល់​ផល​វិជ្ជមាន​ជា​និរន្តរ៍​ដល់​ប្រជាជន​ខេត្តស្ទឹងត្រែង លាយឡំ​ភាពស្រស់ស្អាត​ថែម​ទៀត​»​។​
​សកម្មភាព MCC 2025 ត្រូវបាន​​រំពឹងថា​នឹង​ទាក់ទាញ​ការចាប់អារម្មណ៍​យ៉ាងខ្លាំង ដោយ​ដាក់ឱ្យ​ខេត្តស្ទឹងត្រែង​ជា​គោលដៅ​ទេសចរណ៍​ដែល​កំពុង​រីកចម្រើន ស្រប​ពេលដែល​ជំរុញ​ទឹកចិត្ត​សប្បុរសធម៌ និង​ការឱ្យ​តម្លៃ​វប្បធម៌​ក្នុងចំណោម​បេ​ក្ខ​នារី និង​អ្នកទស្សនា​ដូចគ្នា​៕